Wyszukaj

Edukacja:

Przeczytaj więcej - Poznaj szczegóły - Przejdź do pełnej wersji - Poznaj więcej szczegółów - Przeczytaj artykuł - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zaloguj - kliknij tutaj - kliknij tutaj No dobrze, ale zatem co może robić taki człowiek, któremu ogólnie nie jest wszystko jedno? Zacznijmy zmiany od siebie. Czyli na przykład segregujmy śmieci. Pamiętajmy także o tym, aby choćby nie wyrzucać baterii do zwykłego kosza. Warto również kupować te auta, które nie zanieczyszczają aż tak mocno środowiska. Bardzo dobrym pomysłem jest także możliwie jak najczęstsze użytkowanie komunikacji publicznej. I chociaż nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach człowiek musi przestrzegać tych zasad, to przecież zamieszkiwany przez nas świat będzie dużo lepszym miejscem, jeżeli nie będziemy za mocno deprecjonowali znaczenia ochrony środowiska naturalnego. Trudno miewać akurat co do tego jakieś wątpliwości.
W zasadzie to jest tak, że tacy rolnicy, którzy nie charakteryzują się ponadprzeciętnym ilorazem inteligencji oraz pracowitością raczej nie mają dobrze. Jednak taki rolnik, który jest również rasowym biznesmenem pewnie również wynajdzie wiele powodów do skarżenia się na rzeczywistość, ale tak czy siak ma całkiem nieźle. To wyraźnie widać, gdy przejedzie się po tych lepszych wsiach. Zwłaszcza duże dotacje unijne spowodowały, że na roli jest dużo lepiej, niż wcześniej. Na dodatek łatwo dostrzec korzystniejszą infrastrukturę. Czyli można w sumie powiedzieć, iż gdyby nie wejście do UE, polska wieś byłaby w dużo większym kryzysie.
Dziś w ministerstwie edukacji powstaje kolosalny szum na temat lektur szkolnych. Trzeba przyznać, że w każdej jednostce uczniowie są zobowiązani do odczytywania publikacji. Książki szkolne są nieszczęściem wielu uczniów. Nikomu nie chce się ich odczytywać. Najgorsze dla nich są te historyczne. Uczniowie nie lubią jak się ich do czegoś zmusza. Nauczyciele języka polskiego namawiają do odczytywania publikacji. Mało kto się do tego użytkuje. Na witrynach są streszczenia publikacji, które prędko się czyta. Nikomu się nawet nie przyśni czytać trylogii Sienkiewicza. To jakiś nonsens. W nowomodnym świecie rządzi Internet. Uczniowie zupełnie nie zaglądają do książek. Do egzaminów oraz testów przygotowują się z Internetu. Rodziciele nabywają książki oraz wydają finanse na marne. Wedle młodzieży wszystko co istotne implikuje się w Internecie. Lektury to zmora polskiego szkolnictwa. Z roku na rok przekształcają się przepisy oraz wyrzucane są z kanonu niektóre ważne lektury. Resort pomniejsza listę lektur. Likwidowane są te książki, które powinny być przeczytane, by zrozumieć epokę literacką. Uczniowie wolą odczytywać lektury fantastyczne aniżeli lektury, które są z góry narzucone.
Definitywnie każdy Polak chociaż raz w swoim życiu grał w piłkę nożną. Jednakże później trochę zapominamy o tym, że trzeba uprawiać sport... A w końcu nie jest powiedziane, iż piłka nożna jest definitywnie zarezerwowana dla niepełnoletnich... W Polsce działa całkiem sporo tych miejsc, gdzie nawet dorosły człowiek ma możliwość sobie pograć. Trzeba otwarcie przyznać, że piłka nożna jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W końcu można pograć sobie, pobawić się, ale również biegać. Jak zatem widzimy, z pewnością warto dbać o siebie. W szczególności, że zapewne każdy z nas chce trochę atrakcyjniej wyglądać...